چگونگی احداث سایبان عمومی در فضای باز و تاثیر در مدیریت ترافیک شهری

سایه بان سایه سازان مهر گستر

اگر بخواهیم اصطلاحی را برای سایبان‌ها بکار گیریم. میتوانیم بگوییم آنها نگهبانان سایه هستند. این ابزار کاربردی کمک می‌کند تا فضای زیر سایبان همواره در سایه قرار گیرد. و از نظر دمای هوا و نفوذ باد و باران قابل کنترل باشد. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، انواع مختلفی از سایبان به بازار معرفی شده که بهره‌گیری از آنان ارتباط مستقیمی با نیاز افراد دارد. از جمله این سایبان‌ها میتوان به سایبان پیش ساخته اشاره کرد. اما این نوع سایبان چه تاثیری بر فضای باز و مدیریت ترافیک شهری دارد؟ در ادامه این محتوا توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

سایبان پیش ساخته

یکی از پرکاربردترین سایبان‌ های موجود چه در ایران و چه در کشورهای دیگر، سایبان های پیش ساخته است. این سایبان ها اغلب برای آن دسته از افرادی که به دنبال مکانی سایه دار و امن برای پارک اتومبیل خود می‌باشند بسیار مناسب است. جالب اینجاست که نصب این نوع از سایبان ها چه در بیرون منزل و چه در محل کار برای متخصصان و کارشناسان مقدور می‌باشد. به عبارت ساده‌تر؛ این نوع سایبان ها در انواع پروژه‌های معماری و ساختمانی قابل ساخت بوده و تقریبا برای همه جا کاربرد دارد.
همچنین سایبان پیش ساخته حیاط که عمدتا برای ایجاد فضایی سرپوشیده مانند آلاچیق در ویلاها و محوطه ها کاربرد دارد، یا انواع سایبان پیش ساخته که برای محافظت از تاسیسات ساختمانی استفاده می شوند و یا مثلا سایبان استخر پیش ساخته که اغلب در استخرهای روباز و به منظور ایجاد فضایی امن در مقابل تابش شدید آفتاب و بارش شدید باران نصب می گردد.
اما مسئله اینجاست که تاکنون فکر کرده‌اید بهره گیری از این نوع سایبان‌ها چه تاثیری بر مدیریت ترافیک شهری دارد؟

مدیریت ترافیک شهری با سایبان های پیش ساخته

وقتی صحبت از ترافیک شهری می‌شود، مسائل زیادی وجود دارد که باید به آن بپردازید از جمله اینکه در حین نصب ابزارآلات لازم برای رفع نیازهای شهروندان به حقوق سایرین نیز احترام بگذارید. باید بگوییم که یکی از ابزارهایی که میتواند به مدیریت ترافیک شهری کمک نماید؛ نصب سایبان و بهره‌گیری از سایبان های پیش ساخته است. هر چند که در حال حاضر انواع مختلفی از آنان وجود دارد که میتواند نیاز مخاطب را برآورده سازد. از همین‌رو در ادامه این مقاله در نظر داریم شما را با انواع مختلف سایبان پیش ساخته آشنا کنیم؛

انواع سایبان پیش ساخته

قبل از اینکه به سراغ معرفی سایبان پیش ساخته برویم؛ باید بگوییم که این نوع از سایبان ها در دو مدل ثابت و متحرک در بازار موجود است و شما میتوانید با توجه به نیازتان اقدام به خرید نمائید. در این راستا کارشناسان شرکت سایه سازان مهر گستر می‌توانند اطلاعات و راهنمایی هایی دقیق تر خدمت شما ارائه دهند. اما بیایید کمی نسبت به آنها آشنا شوید.
• ثابت
منظور از سایبان پیش ساخته ثابت؛ همان سایبان‌هایی‌ست که در بالای درب و پنجره ها و یا بالکن ها نصب شده و مشاهده می‌کنید. سایبان هایی که امکان هیچگونه جابجایی در آنها وجود ندارد.
• متحرک
همانطور که از اسمش پیداست؛ منظور از سایبان پیش ساخته متحرک، امکان تغییر مکان آن پس از نصب است. مطمئنا این قبیل از سایبان ها را در مراکز خرید و مغازه‌ها به وفور دیده‌اید. اصلی‌ترین دلیل استفاده از این سایبان ها تغییر جهت تابش خورشید در طول روز است. با تغییر محل آنها میتوان همواره در سایه بمانید. نکته مهم این است؛ سایبان های متحرک خود نیز شامل انواع دستی و برقی می‌باشند.

مزایای بهره گیری از سایبان پیش ساخته

تا زمانی که بهره گیری از سایبان های مختلف مزایایی را با خود به همراه نداشته باشد مطمئنا افراد به سراغ استفاده از آنان نمی‌روند. این مسئله در رابطه با سایبان پیش ساخته نیز صدق می‌کند. این مزایا کدام‌اند:
اگر بخواهیم به مهم‌ترین مزیت سایبان ‌های پیش ساخته اشاره کنیم؛ باید نصب سریع و آسان و البته هزینه کم آن اشاره کنیم. انواع سایبان های پیش ساخته به دلیل نصب آسان و به دلیل اینکه از قبل و در سایزهای متنوع و استاندارد ساخته شده اند، مقرون به صرفه تر می باشند. در این میان اما نباید از بیان معایب آن نیز صرف نظر کنیم. به عنوان مثال از بارزترین معایب آن میتوان به طول عمر پایین این قبیل از سایبان‌ها اشاره کرد که در مقایسه با سایبان‌های سنتی اصلا قابل مقایسه نیست. هر چند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی های ساخت، نمیتوان تفاوت زیادی قائل شد اما مسئله‌ای‌ست که باید به آن پرداخت و در حین خرید به آن اهمیت داد.
کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان شما را با سایبان های پیش ساخته آشنا کردیم؛ سایبان هایی که نه تنها نصب ساده و آسان به مدیریت ترافیک شهری کمک می‌کنند بلکه با هزینه مقرون به صرفه خود این امکان را میدهد تا خودروها و افراد در محیطی آرام به استراحت بپردازند و از هرگونه عوامل جوی در امان بمانند. اگر خواهان بهره گیری از این مدل سایبان ها هستید توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کامل تری در این راستا خدمت شما ارائه دهند.